Jakie są elementu aparatu ortodontycznego?

Aparat ortodontyczny nie jest już przykrą koniecznością, ale świadomym wyborem wielu osób. Stał się bardzo popularny, a nowoczesne możliwości pozwalają na noszenie aparatu, który może być praktycznie niewidoczny. Osoby, które chcą posiadać piękny zgryz, chętnie się na niego decydują i noszą go z dumą. 

Aparat lingwalny – zalety rozwiązania

Metoda leczenia za pomocą aparatów ortodontycznych jest znana i praktykowana niemal na całym świecie w celu korekcji wad zgryzu. Leczenie jest zazwyczaj procesem długotrwałym, jednak ta metoda wcale nie traci na popularności – wręcz przeciwnie. Wraz ze zwiększonym zapotrzebowaniem na aparaty i rozwojem technologicznym pojawiły się nowe rodzaje aparatów, które mają zapewnić pacjentowi nie tylko korzystne efekty lecznicze, ale również zapewnić komfort w ich noszeniu.

Czym jest rotator ortodontyczny?

Leczenie wady zgryzu wymaga uzbrojenia się w cierpliwość. Niestety ingerencja w uzębienie bardzo często jest dość bolesna i dlatego należy zasięgać porady u najlepszych ortodontów. Założenie stałego aparatu pozornie wydaje się proste i bezproblemowe. Jednak w wielu przypadkach sam aparat nie wystarczy, a brak dołożenia do korekcji np. ekspandera lub rotatora może mieć odwrotny skutek.

Płytka hassa – kiedy się ją stosuje?

Aparaty ortodontyczne służą do przywracania prawidłowego zgryzu lub jego korekty. Niestety sam aparat nieraz nie jest w stanie poprawić estetyki zębów. Dlatego istnieją sprzęty dopasowane do odpowiednich wad pacjenta. Płytka Hassa jest jednym z wielu ratunków dla problemów ortodontycznych.

Jak dbać o zęby podczas ciąży?

Ciąża jest bardzo wyjątkowym czasem w życiu kobiety. Z tego względu powinna ona o siebie szczególnie dbać. Przede wszystkim musi być pod ciągła opieką lekarza ginekologa, jednak to nie wszystko. Również stan zębów, jamy ustnej oraz dziąseł musi być kontrolowany, ponieważ wiele kobiet w ciąży ma problemy stomatologiczne. Jak powinno się dbać o zęby w czasie ciąży?

Wszystko, co należy wiedzieć o mostach protetycznych

Uzupełniają braki uzębienia. Zakłada się je w jamie ustnej, gdzie zostają już na stałe. Mosty protetyczne, bo o nich mowa, przejmują funkcję zębów. Jednak ich filarami wciąż są żywe zęby, choć muszą one być oszlifowane. Co więcej, filarami mogą być również implanty lub wkłady koronowo-korzeniowe.