Jak rozpoznać odwapnienie szkliwa zębów?

O odwapnieniu zębów możemy mówić w momencie, w którym zachodzi demineralizacja szkliwa. Za przyczynę można uznać nieprawidłową higienę jamy ustnej i pojawienie się płytki nazębnej. Bakterie znajdujące się w płytce przyczyniają się do produkowania kwasów odpowiedzialnych za utratę składników mineralnych.

Jakie są elementu aparatu ortodontycznego?

Aparat ortodontyczny nie jest już przykrą koniecznością, ale świadomym wyborem wielu osób. Stał się bardzo popularny, a nowoczesne możliwości pozwalają na noszenie aparatu, który może być praktycznie niewidoczny. Osoby, które chcą posiadać piękny zgryz, chętnie się na niego decydują i noszą go z dumą. 

Aparat lingwalny – zalety rozwiązania

Metoda leczenia za pomocą aparatów ortodontycznych jest znana i praktykowana niemal na całym świecie w celu korekcji wad zgryzu. Leczenie jest zazwyczaj procesem długotrwałym, jednak ta metoda wcale nie traci na popularności – wręcz przeciwnie. Wraz ze zwiększonym zapotrzebowaniem na aparaty i rozwojem technologicznym pojawiły się nowe rodzaje aparatów, które mają zapewnić pacjentowi nie tylko korzystne efekty lecznicze, ale również zapewnić komfort w ich noszeniu.

Czym jest rotator ortodontyczny?

Leczenie wady zgryzu wymaga uzbrojenia się w cierpliwość. Niestety ingerencja w uzębienie bardzo często jest dość bolesna i dlatego należy zasięgać porady u najlepszych ortodontów. Założenie stałego aparatu pozornie wydaje się proste i bezproblemowe. Jednak w wielu przypadkach sam aparat nie wystarczy, a brak dołożenia do korekcji np. ekspandera lub rotatora może mieć odwrotny skutek.

Płytka hassa – kiedy się ją stosuje?

Aparaty ortodontyczne służą do przywracania prawidłowego zgryzu lub jego korekty. Niestety sam aparat nieraz nie jest w stanie poprawić estetyki zębów. Dlatego istnieją sprzęty dopasowane do odpowiednich wad pacjenta. Płytka Hassa jest jednym z wielu ratunków dla problemów ortodontycznych.

Jak dbać o zęby podczas ciąży?

Ciąża jest bardzo wyjątkowym czasem w życiu kobiety. Z tego względu powinna ona o siebie szczególnie dbać. Przede wszystkim musi być pod ciągła opieką lekarza ginekologa, jednak to nie wszystko. Również stan zębów, jamy ustnej oraz dziąseł musi być kontrolowany, ponieważ wiele kobiet w ciąży ma problemy stomatologiczne. Jak powinno się dbać o zęby w czasie ciąży?