Implant a proteza – porównane rozwiązań

Protezy i implanty zębów to rozwiązania dla osób cierpiących z powodu ubytków w uzębieniu. Umożliwiają one skuteczne i estetyczne wypełnienie luk, trwale przywracając piękny i zdrowy uśmiech. Zanim zdecydujemy się jednak na konkretną metodę, zapewne warto porównać cechy obu rozwiązań oraz skorzystać z profesjonalnej konsultacji w pracowni protetyki stomatologicznej.

Diastema – sposoby leczenia

Diastema, czyli widoczna przerwa między przednimi zębami, jest problemem zarówno estetycznym, jak i stomatologicznym. Dla części osób jest źródłem wielu kompleksów. Nierzadko powoduje także problemy ze zgryzem i prawidłową wymową. Dzięki regularnym wizytom w gabinecie ortodontycznym możliwe jest jednak skuteczne i trwałe skorygowanie tego defektu uzębienia.

Pasta do zębów i szczoteczka – jak dobrać podstawowe akcesoria do utrzymywania prawidłowej higieny jamy ustnej?

Schorzenia zębów są problemem, który dotyka coraz większą liczbę osób. W głównej mierze wynika to z niezdrowego stylu życia i niewłaściwego podchodzenia do tematu higieny jamy ustnej. W niektórych przypadkach może to być również efekt niedostatecznej edukacji. Specjaliści podkreślają, że niejednokrotnie u podłoża poważnych problemów zdrowotnych leży bowiem nieprawidłowy dobór akcesoriów do mycia zębów, takich jak pasta i szczoteczka.

Jak dbać o higienę jamy ustnej podczas upałów? – poradnik

Zaczyna się lato, a wraz z nim upalne dni. W tym obciążającym nasz organizm okresie warto zadbać również o zdrowie jamy ustnej. Dobry dentysta podczas standardowej wizyty kontrolnej udzieli nam wskazówek odnośnie prawidłowej pielęgnacji uzębienia w trakcie wakacji.

6 podstawowych zasad użytkowania ruchomych protez zębowych

Według danych statystycznych, w Polsce w roku 2018 było 9 mln użytkowników protez zębowych. Z jednej strony jest to wskaźnik niskiej dbałości o stan jamy ustanej, ale z drugiej potwierdzenie stopnia, w jakim upowszechniła się protetyka stomatologiczna.

Leczenie kanałowe – trudne pytania i proste odpowiedzi

Leczenie kanałowe wykonywane jest zwykle w sytuacji, gdy nieleczona próchnica skutkuje nieodwracalnym zapaleniem miazgi zęba. Endodoncja znajduje również zastosowanie przy leczeniu bardzo głębokich ubytków próchnicowych, zgorzeli miazgi, martwicy miazgi, złamaniu bądź zwichnięciu zęba, a także w przypadku planowanego leczenia protetycznego.