Protetyka stomatologiczna – przegląd dostępnych rozwiązań

Protetyka to specjalizacja w dziedzinie stomatologii, która koncentruje się na przywracaniu brakujących części uzębienia i naturalnego uśmiechu pacjenta.  W zależności od konkretnej sytuacji oraz dostępności finansowej pacjenta, lekarz może rozważyć zastosowanie uzupełnień protetycznych w formie trwałej lub ruchomej, lub też zaproponować rozwiązania łączące oba te typy. Jakie są dostępne zatem rozwiązania w protetyce stomatologicznej? Odpowiedź znajduje się w poniższym artykule. 

Implanty zębowe czy most protetyczny?

Mosty protetyczne i implanty stomatologiczne to metody, które pozwalają na skuteczne uzupełnienie braków zębowych przy całkowitym zachowaniu naturalnych funkcji uzębienia. Czym się różnią i na którą z tych metod warto się zdecydować?

Leczenie kanałowe – pytania i odpowiedzi

Leczenie kanałowe przeprowadza się w przypadku pacjentów z nieleczoną próchnicą, która doprowadziła do nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. Endodoncja stosowana jest też przy leczeniu bardzo głębokich ubytków próchnicowych, martwicy miazgi, zgorzeli miazgi, zwichnięciu czy złamaniu zęba oraz w przypadku planowanego leczenia protetycznego.

Jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębowych?

Wszczepienie implantów to jeden ze sposobów na uzupełnienie braków w uzębieniu. Jest to bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnych protez zębowych czy mostów protetycznych. Z tego rozwiązania coraz częściej korzystają też osoby, które z jakiegoś powodu nie mogą nosić protezy. Co warto wiedzieć o leczeniu implantologicznym? Jak wygląda taki zabieg?

Aparaty ortodontyczne – pytania i odpowiedzi

Piękny, zadbany uśmiech jest marzeniem szerokiej grupy osób. Oprócz nieskazitelnej bieli zębów priorytetową rolę odgrywa zniwelowanie wszelkich wad zgryzu o podłożu genetycznym czy wynikających z niewłaściwych nawyków. Najczęstszą metodą leczenia wad zgryzu są aparaty ortodontyczne. Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to jedna z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych metod leczenia różnorodnych chorób oraz nieprawidłowości w uzębieniu. W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć zalety, wynikające z leczenia kanałowego, omawiając korzyści, jakie niesie potencjalnym pacjentom, począwszy od skuteczności i dokładności, a skończywszy na zapewnieniu bezpieczeństwa.