Kiedy konieczne będzie przeprowadzenie leczenia kanałowego?

Leczenie kanałowe w wielu przypadkach jest jedynym słusznym, pozwalającym na uniknięcie ekstrakcji zęba stałego. Dla niezaznajomionych z tematem może się ono kojarzyć z wieloma wizytami u stomatologa, które nie tylko nie należą do komfortowych, ale i bywają bolesne. Współczesna stomatologia zachowawcza całkowicie obala ten staromodny model leczenia i pozwala na przeprowadzenie całego zabiegu nawet podczas jednej wizyty.

Piaskowanie zębów – jakie efekty pozwala osiągnąć?

Każdy z nas marzy o pięknych, śnieżnobiałych zębach. Oglądamy reklamy w telewizji i pragniemy, aby nasz uśmiech wyglądał jak ten należący do pięknej aktorki czy znanego piosenkarza. Kupujemy wybielające pasty do zębów albo szukamy innych domowych metod wybielania zębów. Jednak jedynym, efektywnym sposobem jest wizyta w gabinecie stomatologicznym. Nawet zabiegi profilaktyczne, takie jak piaskowanie zębów, mogą przyczynić się do poprawy ich wyglądu.

Jakie jest ryzyko odrzucenia implantów zębowych?

Implanty zębowe dla wielu osób są szansą na lepsze życie. Brak kompletnego uzębienia powoduje, że stajemy się bardziej wycofani nie tylko w sferze towarzyskiej, ale również zawodowej. Niekiedy jednak zdarza się, że implanty zębowe z pewnych powodów zostają odrzucone przez organizm.

Czy implanty zębowe mogą posłużyć do końca życia?

Implanty zębowe są obecnie bez wątpienia jednym z najlepszych rozwiązań w przypadku utraty zębów własnych. Można znaleźć wiele informacji odnośnie do rodzaju implantu, przebiegu zabiegów, ceny oraz innych ważnych aspektów, natomiast zdecydowanie rzadziej poruszany jest temat ich trwałości.

Od czego zależy skuteczność leczenia ortodontycznego?

Profesjonalne leczenie zębów to niemal zawsze poważny wydatek. Przed decyzją o rozpoczęciu leczenia warto upewnić się do co kilku podstawowych faktów, aby mieć pewność, że za jakiś czas osiągniemy zadowalające rezultaty. Na co należy zwrócić uwagę i od czego zależy skuteczność leczenia ortodontycznego?

Stomatologia na przestrzeni wieków, czyli jak przez lata zmieniało się podejście do leczenia zębów

Wraz z niezwykle szybkim postępem technologicznym XX i XXI wieku, rozwinęło się wiele dziedzin oraz zawodów, które dotychczas oparte były na stosunkowo prymitywnych rozwiązaniach. Jedną ze specjalności, które znacznie ewoluowały podczas wspomnianego okresu, jest właśnie dentystyka. Co ciekawe, jeszcze w XIX wieku gabinety stomatologiczne nie istniały, a leczeniem zębów zajmował się zwykle cyrulik lub balwierz, którego głównym źródłem zarobku było golenie oraz strzyżenie klientów, nie zaś usługi dentystyczne.