Jak szybko po zdjęciu aparatu można wybielić zęby?

Jednym z częstych następstw noszenia aparatu ortodontycznego są nieestetyczne przebarwienia widoczne na zębach. Ile musi minąć czasu, aby pacjent mógł bezpiecznie poddać się wybielaniu zębów? Odpowiadamy na popularne pytanie zadawane przez naszych pacjentów.

Ekstrakcja zęba – postępowanie pozabiegowe

Ekstrakcja, czyli usunięcie zęba stałego to zabieg, który często jest niezbędny dla pacjenta. W jaki sposób należy zadbać o jamę ustną po zakończeniu procedury?

Czym są zęby dwoiste?

Nieprawidłowości w uzębieniu są dość powszechnym zjawiskiem. Poznanie popularnych problemów stomatologicznych pozwala na szybką reakcję i podjęcie leczenia. Czym są zęby dwoiste i jak poradzić sobie z takim zaburzeniem?

Progenia – czym jest i jak ją leczyć?

Progenia to wada zgryzu. Powstaje poprzez nieprawidłowy rozwój żuchwy. Progenia polega na zbyt dużym wysunięciu brody do przodu. Żuchwa ma wydłużony trzon oraz gałęzie, w wyniku czego osoba dotknięta progenią ma długą twarz. Wiąże się z nieprawidłowym ustawieniem zębów oraz w wyniku tego nawet ze zmianą rysów twarzy. Dolne zęby przeważnie zachodzą na górne, co może wręcz utrudniać jedzenie i mówienie. Progenia negatywnie oddziałuje na stawy skroniowo-żuchwowe. W wyniku takiego ułożenia szczęki pacjent przeważnie odczuwa spory dyskomfort, co niekorzystnie wpływa na jego samopoczucie.