Implanty zębowe – jak o nie dbać?

Dzięki postępowi w dziedzinie stomatologii, nikt nie musi rezygnować z przyjemności płynących z posiadania pełnego i zdrowego uśmiechu. Implanty zębowe to rozwiązanie, które przywraca nie tylko funkcjonalność, ale także zapewnia naturalny wygląd zębów. W klinice Stomatologia Dentica, specjalizujemy się w zaawansowanych zabiegach implantologicznych, które są realizowane z dbałością o najwyższą jakość i komfort naszych Pacjentów.

Jak przygotować dziecko przed pierwszą wizytą u dentysty?

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty to ważny moment, który może wpłynąć na jego późniejszy stosunek do dbania o zdrowie jamy ustnej. Eksperci zalecają, aby pierwsza wizyta odbyła się już około pierwszego roku życia lub w momencie pojawienia się pierwszych zębów. Wcześniejsze zapoznanie dziecka z gabinetem dentystycznym ma na celu nie tylko kontrolę rozwoju zębów, ale również budowanie pozytywnych skojarzeń z wizytami u dentysty, co jest kluczowe dla przyszłej profilaktyki i leczenia.

Nieszczelne wypełnienie – jakie mogą być konsekwencje dla pacjenta?

Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś, dlaczego po wizycie u dentysty, mimo nowego wypełnienia, czasem nadal odczuwasz dyskomfort lub ból? Kluczowym czynnikiem może być nieszczelne wypełnienie ubytku. Kiedy dochodzi do takiej sytuacji i jakie mogą być jej konsekwencje? Sprawdź! 

Próchnica – dlaczego nie możesz jej bagatelizować?

Nowy rok to idealna okazja, aby zatroszczyć się o swój uśmiech, który jest nie tylko wizytówką, ale również odbiciem ogólnego stanu zdrowia. Jednym z podstawowych problemów, z którymi boryka się wielu pacjentów zgłaszających się do gabinetów stomatologicznych, jest próchnica zębów. Dlaczego nie możesz jej bagatelizować?

Resekcja wierzchołka korzenia – kiedy jest wymagana i na czym polega zabieg?

Zabiegi stomatologiczne, choć zwykle nieuniknione, często wywołują niepokój wśród pacjentów. Jedną z procedur budzących wiele wątpliwości i pytań jest resekcja wierzchołka korzenia, od której wykonania zależy uniknięcie dalszych powikłań zdrowotnych, a niekiedy nawet zdrowie całego uzębienia. Na czym polega resekcja w praktyce stomatologicznej, kiedy się ją stosuje i jakie są potencjalne korzyści wynikające z jej przeprowadzenia?

Najczęstsze problemy z protezą zębów – co robić?

Protezy zębowe stanowią niezastąpioną pomoc dla osób, które utraciły swoje naturalne zęby. Przywracają pewność siebie, zdolność do komfortowego jedzenia i zachęcają do częstszego uśmiechu. Niemniej czasami zdarzają się problemy z użytkowaniem protez, które mogą znacząco wpłynąć na jakość życia użytkownika. Źle dopasowana lub uszkodzona proteza może powiem prowadzić do znacznego dyskomfortu i problemów zdrowotnych.