Clear Aligner – nowoczesne leczenie ortodontyczne

Clear Aligner to metoda korekcji wad zgryzu oparta na wykorzystaniu przezroczystych, elastycznych nakładek. Innowacyjna technika jest nie tylko estetyczna, ale cechuje się również wysoką skutecznością. Przekonaj się dlaczego warto skorzystać z Clear Aligner w swoim leczeniu ortodontycznym.

Jak działa Clear Aligner?

Nowoczesna metoda leczenia wad zgryzu stanowi obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań w ortodoncji. Wynika to z faktu, iż wyrównywanie uzębienia przy pomocy Clear Aligner eliminuje konieczność zastosowania elementów metalowych, a także płytek ortodontycznych. W celu korekcji uzębienia korzysta się z przezroczystych nakładek, dostosowywanych do uzębienia pacjenta.

Z uwagi na niską inwazyjność leczenia nakładkami Clear Aligner, metoda ta jest polecana przede wszystkim dorosłym pacjentom. To, co odróżnia nakładki od klasycznych technik ortodontycznych, to również możliwość ich samodzielnego zdejmowania.

Dlaczego warto stosować metodę Clear Aligner?

Nowoczesna technologia oferuje pacjentowi szereg korzyści funkcjonalnych. Do najważniejszych należy zaliczyć:

  • wygodę codziennego stosowania,
  • niewidoczność,
  • wysoki stopień higieniczności,
  • brak problemów z wymową podczas noszenia,
  • skuteczność w przypadku leczenia wad zgryzu różnego typu.

Ile trwa leczenie wad zgryzu przy pomocy Clear Aligner?

Czas leczenia ortodontycznego metodą Clear Aligner zależy od kilku czynników. Średnio wynosi on od 6 do 8 miesięcy, w przypadku regularnego noszenia nakładek. Specjaliści zalecają, by były one noszone przez minimum 20 godzin na dobę celem uzyskania satysfakcjonujących efektów terapii.
Chcąc poddać się nowoczesnemu leczeniu wad uzębienia wyżej wspomnianą metodą, należy skorzystać z usług profesjonalnego gabinetu. Nasze centrum ortodoncji w Piasecznie oferuje między innymi korekcję wad uzębienia przy zastosowaniu Clear Aligner. Wybierając specjalistę z doświadczeniem, można mieć pewność prawidłowego przeprowadzenia kuracji, a co za tym idzie – oczekiwać dobrego efektu terapii.