Implanty zębowe – doskonała imitacja naturalnych zębów

Zdrowy i zadbany uśmiech, przekładający się na poziom samooceny, może zwiększać poczucie własnej wartości, a co za tym idzie korzystnie wpływać na różne sfery ludzkiego życia. W tym przypadku najczęstszą przyczyną kompleksów są nieestetyczne braki w naturalnym uzębieniu, niejednokrotnie powodujące problemy trawienne, przemieszczanie się zębów, deformację zgryzu, a nawet zanik kości, któremu towarzyszy silny ból.

Czym są implanty zębowe?

Najskuteczniejszą metodą odbudowy uzębienia są implanty zębowe, czyli sztuczne zamienniki korzeni zębowych, które umieszczane są w sposób chirurgiczny w kości szczęki, dokładnie w miejscu ubytku. Wykonane są one z tytanu lub cyrkonii, a więc materiałów nie tylko odpornych na wszelkie obciążenia mechaniczne, ale również zgodnych z tkankami ludzkiego ciała, które nie powodują żadnych skutków ubocznych.

Wszczepiony implant tworzy stabilną i trwałą bazę dla porcelanowej korony, która stanowi idealne odzwierciedlenie naturalnego zęba. Równie funkcjonalne bywa zastosowanie koron cyrkonowych. Pozostałe typy uzupełnień (korona metalowa, akrylowa lub akrylowo-metalowa), wykorzystywane są obecnie bardzo rzadko. Implant i korona protetyczna, są idealnie dopasowane do łuku zębowego, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii. Implant zęba tworzony jest bowiem na podstawie komputerowej wizualizacji.

Zalety zastosowania implantów zębowych

Implanty zębowe z zasady są odporne na próchnicę oraz kwasy powstające w jamie ustnej, dlatego przy zachowaniu właściwej pielęgnacji i systematycznych wizytach u dentysty, zapewniają dożywotnią trwałość i komfort użytkowania. Wspomniane rozwiązanie jest doskonałą alternatywą dla sztucznych protez zębowych, ponieważ zapewnia komfort podczas spożywania posiłków oraz nie wpływa negatywnie na wymowę. Implanty znacznie poprawiają jakość życia, gdyż dają poczucie posiadania naturalnego uzębienia oraz pozwalają cieszyć się pełnym uśmiechem w każdej sytuacji. Ponadto, w momencie zakładania implantu, naturalne uzębienie pacjenta nie jest uszkadzane, gdyż nie zachodzi potrzeba szlifowania lub piłowania zębów.

Należy podkreślić, że implanty zębowe są przede wszystkim bezpiecznym dla pacjenta, estetycznym i w pełni funkcjonalnym sposobem na uzupełnienie drobnych, jak i widocznych braków w uzębieniu.