Jak wygląda zabieg stomatologicznego wybielania zębów?

Jak wygląda zabieg stomatologicznego wybielania zębów?

Niestety wiele osób boryka się z problemem przebarwień na zębach lub co gorsza z ciemnym kolorem kości. Z pomocą przychodzi nowoczesna stomatologia, dzięki której praktycznie bez podrażnień można wybielić zęby, usunąć ciemny nalot czy też pozbyć się powierzchniowych przebarwień. Stomatologiczne wybielanie zębów jest o wiele bardziej efektywne niż stosowanie różnych wybielających past do zębów. Mimo że taki zabieg jest droższy niż tubka polecanej pasty, to można liczyć na to, że wybielanie będzie skuteczniejsze i bezpieczniejsze. Jakie są najpopularniejsze zabiegi stomatologiczne, dzięki którym można uzyskać biały uśmiech?

Wybielanie laserowe lub lampą

Najbardziej popularne jest stomatologiczne wybielanie zębów przy użyciu lasera lub lampy. Jednak jest to zabieg tylko dla osób, które wcześniej wyleczą wszystkie zęby lub mają uzębienie w idealnym stanie zdrowia. Zęby trzeba też wcześniej oczyścić z płytki nazębnej i kamienia. Sam zabieg jest krótki i trwa około 60 minut. Stomatolog musi nałożyć specjalny żel ochraniający na dziąsła i go utwardza lampą UV, a potem nakłada na zęby preparat wybielający i naświetla go przez 10-15 minut. Do tego zabiegu można użyć lasera diodowego lub lampy plazmowej z tym, że przy użyciu lampy żel wybielający nakłada się trzykrotnie i również 3 razy dokonuje naświetlenia po 15 minut. Dlatego zabieg jest nieco dłuższy. Jednak w obu wypadkach uzyskuje się tak samo dobry efekt. Te zabiegi wykonywane mogą być tylko przez stomatologa.

Wybielanie przy użyciu nakładek do użytku domowego

Ta metoda stomatologicznego wybielania zębów jest metodą mieszaną. Część zabiegu robi się w gabinecie stomatologicznym, a część we własnym domu. Również tutaj przez wybielaniem trzeba wyleczyć zęby oraz usunąć kamień. Zabieg zaczyna się od pobrania wycisku, z którego potem technik stomatologiczny wykona dwie przeźroczyste nakładki (szyny), które będą idealnie dopasowane do naszego uzębienia. Nakładki się przymierza i ewentualnie dokonuje poprawek. Oprócz nakładek w gabinecie dentystycznym otrzymuje się strzykawki z żelem wybielającym. Nakładki już w domu wypełnia się żelem i nakłada na zęby. Trzeba je nosić przynajmniej 4 h dziennie lub przez całą noc, ale cały proces wybielania trwa od 2 do 4 tygodni dlatego nie jest to opcja dla osób, które chcą zobaczyć efekt natychmiast.