O czym warto pamiętać, decydując się na licówki?

Licówki są jednym ze sposobów na rozwiązanie problemu kompleksu niedoskonałego uzębienia. Metoda ta cieszy się w ostatnich latach coraz większą popularnością z uwagi na satysfakcjonujące efekty końcowe kuracji. Przed podjęciem decyzji o wdrożeniu tego sposobu leczenia, warto wiedzieć o kilku istotnych kwestiach.

Licówki – w jaki sposób korygują uzębienie?

Licówki stanowią cienkie porcelanowe płatki, umieszczane na powierzchni zęba. Zadaniem elementu jest ukrycie niedoskonałości zęba lub kilku zębów, takich jak przebarwienia czy nieprawidłowo wykonanie wypełnienie. Efektem nałożenia licówki jest dużo bardziej estetyczny wygląd zęba, bez konieczności wdrażania skomplikowanego procesu leczenia stomatologicznego.

Czy licówka jest najlepszym rozwiązaniem?

Ta metoda leczenia posiada wielu zwolenników z uwagi na jej uniwersalny charakter. Licówki można zastosować zarówno w kontekście korekcji estetycznej, jak i przy leczeniu złamanego zęba bądź diastemy. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zastosowanie licówki może, ale nie musi okazać się koniecznością. Wszystko zależy od ostatecznej oceny stomatologa. Jeśli szukasz dobrego dentysty w Piasecznie – umów się na wizytę do naszej kliniki. Na podstawie wywiadu z pacjentem oraz wyników badań specjalista wskaże adekwatną metodę leczenia konkretnej przypadłości.

Kiedy stomatolog może odmówić założenia licówek?

Należy pamiętać o indywidualnym charakterze uśmiechu każdego pacjenta. Zęby stanowią jedną z unikalnych cech każdego człowieka, podobnie jak ekspresja z ich wykorzystaniem. Stomatolog może odmówić założenia licówek pacjentom chcącym uzyskać skrajnie wyidealizowane rezultaty. Zbyt duża ingerencja może dać nienaturalny efekt końcowy.

Gdzie założyć licówki w Piasecznie?

Korekcja defektów uzębienia przy użyciu licówek jest coraz popularniejsza. Poszukując stomatologa w Piasecznie oferującego taki zabieg, warto zgłosić się do naszego gabinetu. Podczas spotkania z dentystą pacjent może dowiedzieć się przydatnych informacji na temat rodzaju dostępnych licówek, a także o zasadności ich zastosowania.