Piaskowanie zębów – jakie efekty pozwala osiągnąć?

Każdy z nas marzy o pięknych, śnieżnobiałych zębach. Oglądamy reklamy w telewizji i pragniemy, aby nasz uśmiech wyglądał jak ten należący do pięknej aktorki czy znanego piosenkarza. Kupujemy wybielające pasty do zębów albo szukamy innych domowych metod wybielania zębów. Jednak jedynym, efektywnym sposobem jest wizyta w gabinecie stomatologicznym. Nawet zabiegi profilaktyczne, takie jak piaskowanie zębów, mogą przyczynić się do poprawy ich wyglądu.

Na czym polega piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów to zabieg polegający na oczyszczaniu zębów cieczą, w której skład wchodzą drobinki substancji czyszczącej (najczęściej wodorowęglanu sodu czyli znanej wszystkim sody oczyszczonej). Zabieg ten oczyszcza zęby z kamienia i osadów, a co za tym idzie, nie tylko doprowadza do czystości, ale też świetnie wybiela. Zabieg jest w stu procentach bezpieczny, doskonale usuwa osad nazębny, nie uszkadzając przy tym szkliwa. Piaskowanie zębów przebiega szybko i jest całkowicie bezbolesne (choć charakterystyczny posmak „piasku” może być niekomfortowy dla pacjenta”).

Jakie efekty pozwala osiągnąć piaskowanie zębów?

Efekt po piaskowaniu zębów widoczny jest natychmiast po zabiegu. Zęby są znacznie bielsze, a ich powierzchnia jest bardziej gładka. Jednak samo piaskowanie nie tylko wybiela, ale przede wszystkim oczyszcza zęby. Dzięki temu znacznie wolniej rozwijają się bakterie czy próchnica. Piaskowanie pomoże nam usunąć te zanieczyszczenia z zębów, które zwykle są trudne do oczyszczenia standardową szczoteczką czy nicią dentystyczną.

Piaskowanie zębów – dla kogo?

Piaskowanie jest świetną opcją dla osób zmagających się z przebarwieniami zębów lub wymagających dodatkowego oczyszczania szkliwa. Polecane dla osób w każdym wieku. Zabieg jest też stosunkowo niedrogi, więc prawie każdy będzie sobie mógł na niego pozwolić. Szczególnie nada się dla osób palących lub pijących duże ilości kawy czy herbaty, które to powodują zmiany barwy i zanieczyszczają zęby.

Jeśli zależy Ci na szybkiej poprawie kolorytu zębów, pamiętaj o regularnych wizytach w gabinecie stomatologicznym. Jeśli szukasz zabiegu piaskowania zębów w Piasecznie, koniecznie skontaktuj się z nami!