Wyrzynające się ósemki – poznaj objawy i sposoby radzenia sobie z bólem!

Ósemki, czyli zęby mądrości, wyrzynają się już na etapie dorosłego życia, w wielu przypadkach powodując nieprzyjemne dolegliwości. Ten długotrwały proces może trwać nawet kilka lat. Jak poznać, że wyrzyna nam się ósemka? Jak rozpoznać symptomy i, co najważniejsze, jak uśmierzyć ból?

Symptomy, które mogą wskazywać na wyrzynanie się ósemki

W większości przypadków wyrzynanie ósemek wiąże się bezpośrednio z dolegliwościami – ciężko jest więc nie zauważyć tego procesu. Bóle powoduje brak miejsca łuku zębowym na kolejny ząb. W momencie, kiedy ósemka się wyrzyna, najbardziej dokuczliwą dolegliwością, która dotyka wiele osób, jest ból w tylnej części szczęki, który często promieniuje, sprawiając, że odczuwamy okropny dyskomfort. W tym czasie dużo osób skarży się również na ból ucha, dziąseł, głowy czy nawet szczękościsk. Warto podkreślić, że proces wyrzynania się ósemki jest długotrwały.

Jak poradzić sobie z bólami ze strony rosnącej ósemki?

Z bólem możemy walczyć w domu. Oczywiście większość osób sięga po leki przeciwbólowe. Jeśli podczas wyrzynania się ósemki doszło do stanu zapalnego, to wówczas, w celu złagodzenia objawów, warto zakupić płyn do płukania jamy ustnej z chlorheksydyną i również stosować go codziennie. Jeśli ból jest bardzo dokuczliwy, a wskazane wyżej sposoby pomagają jedynie na chwilę, warto przemyśleć wizytę u dentysty. W wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem okazuje się wyrwanie zęba. Szukasz dentysty w Piasecznie, który podejmie się takiego zabiegu? Wybierz specjalistę i spraw, że wszystkie przykre dolegliwości miną.