Implanty zębowe – stomatologia Dentica

 

Implant stomatologiczne czyli wszczep, to sztuczny korzeń wstawiony w miejsce usuwanego lub dawno usuniętego zęba.. Osadzony w kości szczęki lub żuchwy stanowi filar dla odbudowy protetycznej – korony, mostu lub protezy.

Implanty są wykonane z tytanu, materiału całkowicie biozgodnego, organizm uznaje więc go za swoją integralną część. Zabieg wszczepienia implantu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, jest bezbolesny.

Wszczepiony implant zębowy wymaga zagojenia i połączenia z kością. Zajmuje to ok. 3-4 miesięcy w żuchwie ( na dole) i 5-6 miesięcy w szczęce ( na górze). Kiedy czas gojenia minie, następuje odsłonięcie implantu i rozpoczyna się część protetyczna – założenie korony, mostu lub protezy.

Jak działają implanty zębowe?

 

Część protetyczna to porcelana na podbudowie metalowej lub pełnoceramiczna na podbudowie cyrkonowej.

Przy całkowitym braku zębów wymagane są minimum po dwa implanty w szczęce i żuchwie do rekonstrukcji całego łuku zębowego.

Małgorzata Ostrowska

Małgorzata Ostrowska - Stomatolog, Dentica, Józefosław k. Piaseczna

Po 20 latach praktyki stomatologicznej posiadam doświadczenie, które poparte jest specjalizacjami, certyfikatami a także – co bardzo ważne – ogromną rzeszą stałych, powracających pacjentów, którzy powierzają mi w opiekę uśmiech swoich bliskich.

To najlepsza forma uznania oraz dowód na to, że praca jest dla mnie także pasją.

Polecam mój blog kulinarny

Blog ToCoKocham.com