Aparat lingwalny – estetyczna alternatywa dla klasycznego aparatu

Aparat lingwalny to typ aparatu ortodontycznego, który umieszczany jest na językowej powierzchni zębów. Dzięki temu zamki i inne elementy aparatu są zupełnie niewidoczne. Do przymocowania łuku najczęściej nie stosuje się gumowych okręgów (ligatur), przez co siła oddziaływania jest większa, a proces leczenia szybszy.

Aparat lingwalny – zalety

Tego rodzaju aparat ortodontyczny zyskuje obecnie coraz większą popularność. Nic dziwnego, ma on wiele zalet, które powodują przewagę nad tradycyjnymi modelami. Jakie są pozytywne strony aparatów lingwalnych?

Po pierwsze, można je wykorzystać do leczenia pacjentów w każdym wieku. Ponieważ są niewidoczne, będą dobrym wyborem dla osób dorosłych, które w pracy chcą wyglądać niezwykle profesjonalnie lub dla tych, którzy akurat przygotowują się do ważnego w życiu wydarzenia, jak np. ślub. Aparat sprawdzi się jednak u wszystkich osób, które cenią sobie standardy estetyczne i nie chcą, aby proces ich leczenia był widoczny dla każdego na pierwszy rzut oka.

Po drugie, aparat jest przymocowany na stałe do zębów. Dzięki temu nie trzeba do zakładać i zdejmować codziennie, a leczenie staje się bardziej efektywne i pozwala szybciej uzyskać wymarzony efekt. Ponadto każdy aparat jest wykonywany indywidualnie dla danego pacjenta, zatem jest świetnie dopasowany, co również pozwala skrócić czas leczenia.

Po trzecie, za pomocą aparatu lingwalnego można poprawić każdą wadę zgryzu. Należy jedynie wybrać odpowiedni model. Nie bez znaczenia jest także, że ten rodzaj leczenia możliwy jest również dla osób uczulonych na nikiel, a sam aparat jest bezpieczny dla warg oraz policzków.

Po czwarte, stosując aparat lingwalny nie musisz martwić się, że z przodu zębów powstaną przebarwienia, co często zdarza się w przypadku aparatu klasycznego.

Jeśli szukasz profesjonalnego leczenia ortodontycznego wad zgryzu i chcesz założyć aparat lingwalny, zapraszamy do naszego gabinetu w Piasecznie. Zdiagnozujemy Twój przypadek i przygotujemy plan leczenia, dostosowany do Twoich potrzeb.