Jak szybko po zdjęciu aparatu można wybielić zęby?

Jednym z częstych następstw noszenia aparatu ortodontycznego są nieestetyczne przebarwienia widoczne na zębach. Ile musi minąć czasu, aby pacjent mógł bezpiecznie poddać się wybielaniu zębów? Odpowiadamy na popularne pytanie zadawane przez naszych pacjentów.

Czy trzeba wybielać zęby po zdjęciu aparatu?

Choć zabieg tego typu nie jest uznawany za konieczny, pacjent może się na niego zdecydować. Podczas kuracji zabieg ten nie jest rekomendowany, ze względu na jego ograniczone działanie. Wybielanie uzębienia po zdjęciu aparatu jest zdecydowanie lepszym pomysłem. Kiedy można skutecznie wykonać tego typu zabieg?

Jak mówią nasi dentyści z kliniki w Piasecznie, odpowiedź jest uzależniona od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Zazwyczaj nie ma przeciwwskazań, by wybielanie zębów nastąpiło już po dwóch tygodniach od zdjęcia aparatu ortodontycznego. Z uwagi na to, że niektóre osoby potrzebują więcej czasu, by przyzwyczaić się do zmiany, część ekspertów zaleca odczekanie minimum miesiąca między ostatnią wizytą u ortodonty a zabiegiem wybielania.

Wybielanie zębów po leczeniu ortodontycznym — dlaczego warto?

Aparat ortodontyczny jest zakładany zwykle na okres 2 lat. Zdarza się, że u części pacjentów proces ten jest znacznie dłuższy. Podczas terapii trudno oczekiwać, że każdy fragment zęba będzie idealnie wyczyszczony. Nieestetyczne plamy czy przebarwienia są więc jednym z objawów, z którymi borykają się pacjenci po zdjęciu aparatu ortodontycznego.

Zabieg piaskowania i wybielania zębów to profilaktyka, która gwarantuje piękny uśmiech i dobre samopoczucie. Sam proces jest też zdrowy dla zębów i chociażby z tego względu warto zdecydować się na tego typu usługę. Nasi stomatolodzy w Piasecznie oferują profesjonalną higienizację połączoną z procesem wybielania. Oprócz metody z płynem oferujemy również możliwość wykonania nakładek wybielających, które pacjent stosuje w domu według ustaleń ze specjalistą.

Fachowo wybielone zęby dodają pewności siebie. Z tego powodu, jeśli chcesz poddać się temu procesowy po noszeniu aparatu ortodontycznego, zapraszamy do skorzystania z usług w naszej klinice.